مصرف کرمفیل
مصرف کرمفیل
فروردین 27, 1397
کوکتل رد رانر
کوکتل رد رانر
فروردین 27, 1397
نمایش همه

موارد مصرف فوندانت

موارد مصرف فوندانت

موارد مصرف فوندانت

موارد مصرف فوندانت

فوندانت از جمله مواد اولیه ای است که در صنعت قنادی و کیک و شیرینی پزی مصرف بسیار زیادی داشته و به دلیل خاصیت شکل پذیری و انعطاف از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است . از فوندانت فو در جهت موارد زیادی استفاده می شود که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود : مجسمه سازی و تزئین مجسمه ، گل سازی ، کاور کردن کیک ، انجام تزئینات بر روی کیک و دسر و … انجام عملی مانند کاور کردن کیک به فوندانت های نازک و در عین حال شفاف نیاز است و این دقیقا خاصیتی است که می توان در فوندانت فو یافت . فوندانت فو بسیار نازک و در حد یک کاغذ A4 بوده ، بدون ترک خوردگی پهن می شود و تنتها فوندانتی است که در کشور ایران به منظور خوراکی استفاده می شود. علاوه بر این فوندانت های فو شفاف و براق بوده و لطافت آن بی نظیر است . البته مورد دیگری که بسیار برای قنادان مهم است انعطاف پذیری فوندانت است چرا که از فوندانت برای شکل دهی و تزئین مجسمه های روی کیک نیز استفاده می شود . به طور مثال کیک های مناسبتی که برای تولد ، کیک ازدواج ، فارغ التحصیلی و …. ساخته می شود باید دارای علائمی مخصوص همان مناست باشد به همنی منظور از فوندانت و علی الخصوص فوندانت های رنگی فو استفاده می شود تا علاوه بر چشم نواز کردن ظاهر کیک از طریق رنگ ، ساخت مجسمه ها و تزئینات متناسب نیز انجام گیرد .

از دیگر مزایای فوندانت فو این است که قابلیت ترکیب پذیری با دیگر مواد اولیه قنادی دارد . به طور مثال جهت خشک شدن زودتر ، می توان فوندانت فو را با پودر تایلوس ترکیب نمود . فوندانت فو معمولا در دو نوع ساده و فرست کلاس موجود است . نوع معمولی آن از تمام خواص ذکر شده برخوردار است اما فوندانت فرست کلاس فو به جهت کیفیت بالاتر خود مخصوص قکیک های عروسی و طبقاتی می باشد و دارای کش سانی بسیار بالا و بافت ابریشمی می باشد و دما را بسیار خوب در خود حفظ می کند.

 

شرکت پارس سی تاک آوا تامین کننده لوازم قنادی ، ابزار و مواد اولیه قنادی از کمپانی های مطرح اروپایی مانند مگله meggle ، فو fo و لوکس levex می باشد. علاوه بر فوندانت ، لوازم قنادی ، ابزار و مواد اولیه دیگری نیز توسط شرکت سیتاک عرضه می شود که از جمله آنها می توان به لاکتوز ، پودر چربی ، پودر خامه ، فومر ، کرمفیل و فوژل اشاره نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فوندانت فو  لطفا به صفحات ما در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام ، اینستاگرام ، توئیتر و یا یوتیوب مراجعه بفرمائید.