کافی میکس فوردکو
کافی میکس فوردکو
خرداد 26, 1399
مغزی دلی فوردکو
مغزی دلی فوردکو
خرداد 26, 1399
نمایش همه

پودر گیپور خوراکی فوردکو

پودر گیپور خوراکی فوردکو

پودر گیپور خوراکی فوردکو

پودر گیپور خوراکی فوردکو

پودر گیپور خوراکی فوردکو نوعی ماده تزئینی است که به منظور تزئین کیک ودسر یا انواع کوکی ها و شیرینی ها استفاده می شود. پودر گیپور به دلیل ظرافت بسیار زیادی که دارد بهتر است در قالب های مخصوص به خودش قرار گرفته و ساخته شود. به قالب های مخصوص پودر گیپور ، ریلیف پودر گیپور گفته می شود. این قالب ها از جنس سیلیکون بوده و در مقابل حرارت و سرمای سخت نیز مقاوم هستند. به همین دلیل می توانید پودر گیپور را در ریلیف های پودر گیپور ریخته و درون فر قرار دهید تا شکل بگیرند. هر چند ما توصیه می کنیم اجازه دهید که پودر گیپور با دمای محیط و به آهستگی خشک شود.

 

 

اما پودر گیپور خوراکی چیست ؟

پودر گیپور خوراکی؛ پودر دسر طعم دار بر پایه ژلاتین است و به صورت اختصاصی در جهت تزئین و طراحی اشکال بسیار ظریف و شکیل به کار می رود. از آنجا که ژلاتین ماده ای انعطاف پذیر است می توانید به پودر گیپور ویژگی های مضاعفی اضافه کنید. به طور مثال از آنجا که پودر گیپور خوراکی فوردکو ربه صورت پیش فرض سفید رنگ است ، می توانید با استفاده از رنگ های ژله ای فو ، به پودر گیپور رنگ های خاص و جذابی اضافه نمایید و یا با استفاده از طعم دهنده های فو ، به پودر گیپور طعم اضافه کنید و با همین روش از آن برای ایجاد طعم های دلخواه خود روی کیک استفاده کنید.  مثلا می توانید یک کیک شکلاتی را با استفاده از پودر گیپور فوردکو و طعم دهنده توت فرنگی فوردکو آماده کرده و بر روی کیک بکشید تا به این ترتیب طعم توت فرنگی را نیز به کیک اضافه نمایید. پودر گیپور فوردکو همانطور که گفته شد در مقابل حرارت مقاوم بوده و می توان آنرا داخل فر یا مایکرو ویو قرار داد. همچنین می توانید آنرا درون یخچال یا فریزر نیز قرار دهید.

 

پودر گیپور خوراکی فوردکو

پودر گیپور خوراکی فوردکو

 

کاربردهای پودر گیپور خوراکی فوردکو :

  • پودر گیپور فوردکو به منظور طرح دهی و تزئین سطوح کیک به کار می رود. می توان آنرا به اشکال مینیاتوری و بسیار ظریف درآورده و پس از آماده سازی روی کیک قرار داد. به دلیل اینکه پودر گیپور فوردکو کاملا سالم بوده و متناسب با متابولیسم گوارشی تمامی افراد در هر سنی است بدون هیچگونه نگرانی می توانید ازآن برای تزئین انواع خوراکی ها استفاده کنید.

 

  • از پودر گیپور خوراکی می توانید برای روکش کردن کیک ، دسر، شیرینی ، کوکی ، شکلات ، بیسکوئیت و یا بستنی استفاده کنید. پودر گیپور را می توانید به صورت پوشیده و کاملا یکدست برای سطوح و یا دیواره خوراکی استفاده کنید و یا آنرا بر روی ریلیف ها کشیده و طرح های مشبک و زیبای آماده را ایجاد کرده و سپس برای تزئین استفاده کنید.

 

  • پودر گیپور به تنهایی نیز کاربرد دارد. به طور مثال می توانید به اشکال مختلف مانند تاج، گل ، قلب ، مجسمه و… درآورده و به تنهایی مورد استفاده قرار دهید.

 

  • از آنجا که سطح پودر گیپور نیز رنگ پذیری دارد می توانید با استفاده از اسپری رنگ خوراکی ایل پونتو و یا با استفاده از رنگ های پودری ایل پونتو ظاهر گیپور ها را به رنگ هایی بی مانند درآورده و استفاده نمود.

 

  • مطمئنا خیلی برایتان پیش آمده که دیواره کیک و دسری که درست کرده اید حفره پیدا می کند، زخمی می شود و یا با ابزاری که کار می کنید ظربه ای خورده و سوراخ شده باشد. بهترین چاره برای پوشاندن این حفره ها و زخم هایی که روی دیواره دسر ایجاد می شود استفاده از پودر گیپور خوراکی است. مانند تصویر زیر که مقایسه دو دسر را مشاهده می کنید که یکی بدون پودر گیپور کار شده و دومی با استفاده از پودر گیپور:

 

 

پودر گیپور خوراکی فوردکو

پودر گیپور خوراکی فوردکو

 

نحوه مصرف پودر گیپور خوراکی فوردکو :

پودر گیپور خوراکی فوردکو را در ظرفی ریخته و به نسبت مساوی به آن آب گرم که به درجه حرارت 80 الی 90 درجه سانتی گراد رسیده است اضافه نمائید . ( به نسبت 50 گرم پودر + 50 گرم آب داغ ) سپس با همزن به مدت 2 دقیقه با سرعت متوسط مخلوط نمایید . دقت کنید که مخلوط باید به شکل ماست چکیده درآمده باشد. مخلوط خمیری آماده شده را با کاردک بر روی قالب بکشید تا تمام حفره ها از خمیر پر شود . سپس قالب را کناری گذاشته و صبر کنید که خشک شود یا به مدت 10 دقیقه در فر با دمای 80 الی 85 درجه سانتی گراد قرار دهید تا خشک شود . سپس از کناره قالب به آرامی جدا کنید . ( در صورت تمایل می توانید به مدت 6 الی 8 ساعت در دمای محیط قرار دهید تا خشک شود ) توجه داشته باشید که نگهداری در فر به مدت طولانی تر ، موجب خشکی و شکنندگی محصول خواهد شد بنابراین باید با دقت و آرامش بیشتری گیپپور را از قالب خارج نمایید.

 

از این لینک می توانید ساختن پودر گیپور و کشیدن روی ریلیف های مخصوص را مشاهده کنید و از این قسمت می توانید خارج کردن گیپور های آماده شده از قالب را مشاهده کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با پودر گیپور خوراکی فوردکو و دیگر مواد اولیه صنایع غذایی، تولید کیک، نوشیدنی و مواد خوراکی دیگر می توانید به شبکه های اجتماعی شرکت سی تاک مانند کانال تلگرام ، صفحه اینستاگرام ، توئیتر ، آپارات و یا یوتیوب مراجعه بفرمائید. شرکت سی تاک محصولات دیگری نیز در ارتباط با قنادی و شیرینی پزی تولید و تامین می کند که از جمله آنها می توان به فوندانت ، فوژل ( ژله های براق کننده )، انواع مغزی ( فیلینگ ها) ، پودر خامه آماده ، پودر گیپور و… اشاره نمود. شماره تماس جهت دریافت قیمت ها و اطلاعات بیشتر با شماره های ذیل تماس بگیرید:

02144448411

02144965014 الی 17

09921718126