فوندانت

فوندانت چیست ؟

خمیر فوندانت ، فوندانت ، فوندانت های رنگی ، فوندانت های رشته ای و… این اسامی همه تداعی کننده یک محصول هستند اما با ویژگی های ظاهری و بعضا خوراکی متفاوت . فوندانت به خمیر اولیه و ساخته شده ای گفته می شود که برای ساخت و تزئین انواع کیک به کار می رود . بعضی از انواع فوندانت ها خوراکی بوده و قابل مصرف هستند اما بعضی دیگر نه . از خمیر فوندانت های خوراکی فو بیشتر به عنوان روکش کیک ها استفاده می شود چرا که خمیر فوندانت معمولا استحکام بیشتری نسبت به مواد اولیه قنادی که در پخت کیک به کار می رود دارد و به همین دلیل علاوه بر بخشیدن ظاهری منظم و یکدست به کیک ، می تواند از ریختن و دفرمه شدن ساختمان کیک ها نیز جلوگیری کند . علاوه بر این ، فوندانت فو موجب می شود که کیک و مواد آن از تماس با هوا دور مانده و زمان بیشتری با طراوت و تازگی باقی بمانند . اگرچه خود فوندانت ها نیز اثر پذیری در مقابل تماس با هوای مجاور دارند اما زمان این اثر پذیری به نسبت مواد به کار رفته در کیک بسیار بیشتر است .

خمیر فوندانت در تزئین کیک نیز بسیار موثر بوده و کارایی بسیار بالایی دارد . به دلایلی که ذکر شد ، خمیر فوندانت فو علاوه بر استحکام و ماندگاری بالایی که دارد ، بسیار قابل انعطاف بوده و می توان آنرا به اشکال گوناگون درآورده و در تزئین کیک های مناسبتی از آن استفاده نمود . در این زمینه خمیر فوندانت های رنگی فو بسیار مورد استقبال گرفته است چرا که مضاف بر کیفیت بالا ، از طعم بسیار خوبی نیز برخوردار است. لازم به ذکر است که خمیر فوندانت های غیر خوراکی نیز در بازار موجود هستند که تنها جهت دکوراسیون و تزئینات غیر خوراکی استفاده می شوند . فوندانت های غیر خوراکی نیز از مشخصه های ضاهری فوندانت های خوراکی برخوردار هستند اما نمی توان از آنها در زمینه ساخت کیک و یا تزئین کیک استفاده نمود .

جهت اطلاع از انواع خمیر فوندانت ، رنگ های موجود و چگونگی خرید آن می توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. شماره های تماس بخش فروش شرکت سی تاک به شرح زیر هستند :

02144965014 و 09921718126

شرکت پارس سی تاک آوا تامین کننده لوازم قنادی ، ابزار و مواد اولیه قنادی از کمپانی های مطرح اروپایی مانند مگله meggle ، فو fo و لوکس levex می باشد. علاوه بر خمیر فوندانت ، لوازم قنادی ، ابزار و مواد اولیه دیگری نیز توسط شرکت سیتاک عرضه می شود که از جمله آنها می توان به لاکتوز ، پودر چربی ، پودر خامه ، فومر ، کرمفیل و فوژل اشاره نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با عصاره مخمر لطفا به صفحات ما در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام ، اینستاگرام ، توئیتر و یا یوتیوب مراجعه بفرمائید.