شیرینی گردویی
شیرینی گردویی
خرداد 21, 1397
کرمفیل در تیتاپ
کرمفیل در تیتاپ
خرداد 30, 1397
نمایش همه

کوکتل فونیکس

کوکتل فونیکس

کوکتل فونیکس

کوکتل فونیکس

کوکتل فونیکس با استفاده از سیروپ آیریش کرم و سیروپ قهوه ساخته می شود . همچنین به دلیل وجود خامه و شیر در تهیه کوکتل فونیکس توصیه می شود که پس از صرف غذا های سنگین نوشده نشود . هرچند که کوکتل فونیکس بسیار خوش طعم بوده و در ترکیب با یخ خنکای دلنشینی نیز پیدا می کند . بهتر است  کوکتل فونیکس را با یخ خرد شده و بسیار ریز تهیه کرد . به این ترتیب نوشیدنی ، شکل ظاهری و طعمی مانند یخ در بهشت پیدا می کند . کوکتل فونیکس به عنوان نوشیدنی عصرگاهی و با ترکیب با کیک کاکائو و شکلاتی نوشیده می شود . اما همانطور که پیش از این هم گفته شده بود ، مصرف کوکتل با مقدار دوز آن کاملا بستگی به ذائقه شما دارد . می توانید مقدار مصرفی برخی از مواد اولیه آن را کم کنید . در ادامه به تشریح رسپی کوکتل فونیکس و مواد لازم جهت تهیه آن می پردازیم .

مواد لازم جهت تهیه کوکتل فونیکس :

سیروپ آیریش کرم فو : 20 میلی لیتر

سیروپ قهوه فو : 10 میلی لیتر

شیر : 80 میلی لیتر

خامه : 2 قاشق دسر خوری

ابتدا شیر و خامه را با هم مخلوط کرده و هم می زنیم تا کاملا یکنواخت و یکدست شود سپس سیروپ آیریش کرم فو را به همراه سیروپ قهوه فو به ان اضافه نموده و مخلوط می کنیم . کمی یخ ( به مقدار لازم ) به نوشیدنی اضافه کرده ، داخل بلندر ریخته و تا زمانی که یخ کاملا خرد شده و ریز شود مخلوط می کنیم . جهت تزئین نوشیدنی می توان از پودر قهوه و یا کمی شکلات روی نوشیدنی استفاده نموده و در انتها به دلیل سازگاری با طعم قهوه و آیریش کرم می توان از دکور سس کارامل فو برای تزئین و تشدید طعم نوشیدنی استفاده نمود . نوش جان

کوکتل فونیکس

کوکتل فونیکس

شرکت پارس سی تاک آوا تامین کننده لوازم قنادی ، ابزار و مواد اولیه قنادی از کمپانی های مطرح اروپایی مانند مگله meggle ، فو fo و لوکس levex می باشد. علاوه بر سیروپ ، لوازم قنادی ، ابزار قنادی ، ماشین آلات قنادی و مواد اولیه دیگری نیز توسط شرکت سیتاک عرضه می شود که از جمله آنها می توان به لاکتوز ، پودر چربی ، پودر خامه ، فوندانت ، کرمفیل ، فومر و فوژل اشاره نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سیروپ  لطفا به صفحات ما در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام ، اینستاگرام ، توئیتر و یا یوتیوب مراجعه بفرمائید.